V případě zájmu o jakoukoli svátost nebo jakýkoli obřad nás kontaktujte.

Křest

Ten, kdo je pokřtěný, se stává Božím dítětem, je přičleněn k církvi a v nebi má připravené místo, které mu nikdo nevezme. Ke křtu rodiče obvykle nosí malé děti již brzy po narození, ale je možné přijít i s dítětem školního věku. Také dospělý člověk se může nechat pokřtít. Informace o tom, co je potřeba ke křtu, naleznete zde; a jak křest probíhá zde.

Příprava rodičů na křest dětí bude probíhat v rámci tří setkání, a to ve dnech 10. 9. , 17. 9. a 24. 9. 2017. Vždy od 15:00.

Příprava na křest dospělých probíhá v pondělí od 19.00 v Komunitním centru sv. Prokopa. Máte-li o křest zájem, neváhejte v tento čas do KC přijít.

Biřmování

Svátost biřmování (z latinského confirmatio) znamená posílení, upevňování. Touto svátostí se naplňuje křestní milost - biřmovanci je udělena křesťanská dospělost. Zároveň je biřmovanec dokonaleji spojen s církví a obdařen zvláštní silou Ducha svatého.

Příprava na tuto svátost probíhá v naší farnosti od 5. 2. 2017.

Svatba

Když se dva lidé berou v kostele, dostávají Boží požehnání a do srdce je jim vylita nadpřirozená láska, která má sílu vytrvat až do smrti. Svatbu v kostele je možné slavit, pokud je alespoň jeden ze snoubenců pokřtěný v katolické církvi. Informace o tom, co je potřeba ke svatbě, naleznete zde; a jak svatba v kostele probíhá zde.

V případě zájmu o svatbu v kostele kontaktujte přímo konkrétního kněze, který by vás měl oddávat, nejlépe čtyři až tři měsíce před plánovaným sňatkem.

V naší farnosti se příprava na život v manželství nekoná. Podívejte se na následující odkazy - zde je možné přípravu absolvovat:

Podzimní kurz přípravy na život v manželství

Další místa v pražské arcidiecézi

Pohřeb

Smrtí život nekončí a jako křesťané věříme, že tělo člověka bude v poslední den vzkříšeno. Poslední rozloušení v kostele a na hřbitově je velkou modlitbou za zesnulého člověka a odevzdáním jeho duše do Boží náruče. Informace o tom, co je potřeba k církevnímu pohřbu, naleznete zde; a jak pohřeb probíhá zde.

Pohřeb je možný formou prostého posledního rozloučení v kostele či na hřbitově s uložením ostatků či odvezením ke kremaci; jako zádušní mše svatá s průvodem na hřbitov nebo bez něj; nebo i jako uložení urny na hřbitově. Kněží z farnosti Stodůlky nedocházejí na poslední rozloučení do krematoria.

V případě zájmu o pohřeb v kostele, na hřbitově nebo uložení urny kontaktujte, prosím, kaplany P. Jiřího Zemana a P. Jakuba Jírovce. Termín pohřbu je nutné sjednat nejprve s kněžími, pak teprve s pohřební službou.

Požehnání domu, pracoviště nebo auta

"Žehnat někomu" znamená vyprošovat mu tak velké dobro, které může dát jen Bůh. Podle přání může kněz navštívit dům, obchod či dílnu a společně s těmi, kdo zde žijí a pracují, se pomodlit a prosit o Boží požehnání a ochranu před zlem.

Návštěvy nemocných

Nemocní jsou pokladem církve; skrze své trápení se připojují k trpícímu Ježíši. Je možné domluvit pro nemocné návštěvu kněze: obyčejný lidský rozhovor, modlitbu a povzbuzení, svátost smíření, svátost pomazání nemocných, svaté přijímání.

Zpověď

Ve zpovědi neboli svátosti smíření Bůh odpouští všechny hříchy, kterých se člověk dopustil a které před Bohem a jeho služebníkem, knězem, vyzná. Zpověď je možná u kteréhokoli kněze před či po bohoslužbách nebo po individuální domluvě kdykoli. Čas, kdy jsou Vám jednotliví kněží pravidelně k dispozici najdete zde.

Ve zpovědi neboli svátosti smíření Bůh odpouští všechny hříchy, kterých se člověk dopustil a které před Bohem a jeho služebníkem, knězem, vyzná. Zpověď je možná u kteréhokoli kněze před či po bohoslužbách nebo po individuální domluvě kdykoli.V případě zájmu o jakoukoli svátost nebo jakýkoli obřad nás kontaktujte.